Skryté obavy 9.díl

14. října 2015 v 19:55 | Niky |  Skryté obavy
Takže mám tu pro vás další díl Skrytých obav :), doufám, že se bude líbit.
Užijte si čtení :).


Zámek v Crystal Empire působil jako jedno velké zrcadlo, vše se lesklo a všude byly vidět odrazy návštěvníků, kteří putovali chodbami. Sluneční svit se lámal ve mnohých krystalech a tvořili tak duhu. Všichni unešeně mlčeli, nemohli prolomit tu nádhernou chvilku ticha a klidu, propojeného s touto nádherou. Pomalým krokem pokračovali až do spodních částí zámku. Mely pozorně naslouchala všemu kolem, i když tu krásu nemohla vidět, slyšela ducha zámku. Obklopoval ji ze všech stran, slyšela jak dýchá, zpívá a honosně vypráví historii, která je zapsána v mnoha kronikách.
,,Jak jsi zařídil, aby jsme mohli až sem?´´ zeptala se Autumna, který celou skupinku vedl. Jeho krok byl i přesto, že byl pohodový, také rázný a vyrovnaný. Jakoby pochodoval, aniž by si to uvědomoval. Jeho rytmickému kroku dodávalo na ráznosti hlavně to, že měl na sobě stříbrné nátepníky, které patřily k jeho uniformě.
,,Mám pár známých a ti to tady hlídají,´´ pousmál se a zamířil k jednim z mnoha dveří, kterými byla obsetá celá chodba, ,,Sehnali souhlas princezny Cadence i velitele Shining Armora,´´ tajuplně se usmál, ,,Takže můžeme skoro všude, tedy až na pár míst, do kterých bych vás stejně nevzal,´´
,,A co kuchyně?´´ uculila se Lia a přiskočila vedle něj, v očích ji hrály šibalské jiskřičky.
,,Myslím, že sušenky nejsou dnes na jídelníčku,´´schodil do temnoty všechny Liiny naděje na to, že si pár set kousků ukradne a v poklidu sní. Sklopila ouška a podívala se zklamaně před sebe, takhle však nevydržela nijak dlouho, protože ji upoutal vlastní odraz ve stěně.
Postupovali pomalu dál, než Autumn přešel k jedněm z mnoha dveří a otevřel je. V místnosti za nimi se rozprostírala jen temnota, kterou protínal osamocený plamen svíčky. Poníky otřásl strach z tmavého a neznámého místa.
,,Co to je?´´ rozhlédla se s pozvednutým obočím Crazy a vstoupila do tmy. Náhle se místnost rozsvítila skoro denním světlem. Jako kouzlem se všechny pochodně rozžehly a osvětlovaly teď už poklidné místo. Místnost byla prázdná, až na jedny dveře na druhé straně. Autumn se vydal hned tím směrem a pomocí klíče je otevřel.
,,Wow, sklepení!´´ vydechla užasle Rosel a nakoukla dovnitř. Byla tam tma, ale nádherná tma. Tmavé stíny ustupovaly před světelkujícími krystaly a rostlinamy, které doposud neviděli.
,,Vše tu tak září,... je to uměle osvětlené nebo poháněné nějakým magickým voodoo?´´ rozhlédl se nadšeně Ocean a ihned si začal prohlížet pár krystalů zblízka.
,,Magickým...voodoo?´´ naklonila nechápavě hlavu Agatha a vkročila společně se svou paničkou do podzemí. Lily ihned vylezla Mely na hřbet a rozhlížela se.
,,Tady není sýr!´´ vypískla pobouřeně a zvedla čumáček nahoru, aby se pokusila nějaký vyčmuchat. Mely ji ihned napomenula.
,,Lily! Chovej se slušně,´´ zamračila se a myš s nabručeným zapískáním znovu zalezla na své dosavadní místo.
,,Tyhle chodby jsou skoro nepřístupné, takže prosím buďte opatrní, nechceme si to přeci rozházet u královské rodiny,´´ pousmál se Autumn a všichni se rozešli dál do temnoty chodeb.
Trvalo nějakou chvíli než se všichni zbavili stísněného pocitu v úzkých prostorách chodeb. Většina ani nenaslouchala Autumnovu výkladu o těchto velmi zkvostných prostorách. White Rainbow poletovala těsně nad zemí a rozhlížela se na všechny strany. Uzavírala skupinu, takže si mohla dovolit jít trochu pomaleji, protože slyšela výrazně hlasy ostatních. Dělala do okolních drahokamů obličeje a následně se jim tiše smála. Pořád jí, ale chyběla obloha a otevřený prostor. Zavřela oči a blaženě si představila vítr ve hřívě. Počkat? Vítr? Překvapeně otevřela oči a vážně, z jedné z chodeb, která tu předtím nebyla, se vanul svěží vánek, podepsaný zvláštním tajemstvím. Přistála a podívala se na skupinku před sebou.
,,Autumne! Je tu chodba!´´ zavolala, aby se přesvědčila o tom, že neblouzní.
,,Cože?´´ pozvedl Autumn obočí a otočil hlavu dozadu, ,,Nic tam není, pojď dál, musíme toho projít ještě hodně, než budu mít službu,´´ popohnal ji a pokračoval v cestě. White Rainbow se zmateně podívala na chodbu a pak na skupinku, chodba, skupinka, chodba,... chodba. Zvědavost zvítězila a Rai se vydala do temné chodby. Byla tam o hodně větší tma než v hlavní chodbě, ve které doteď šli. Chladný vzduch byl čím dál prudší a prudší, než Rai skoro bičoval do tváře. Prorážela si cestu až do chvíle, kdy vzduch prostě přestal. Udiveně se rozhlédla, není přece venku, tak kde je? Udělala krok dopředu a hned dalších pět volným pádem. Úlekem vyjekla a se zaduněním přistála na podlaze. Otevřela oči, které se ihned rozšířily úžasem a poznáním, ale možná trochu i strachem. Všude kolem byl černý křišťál, stejně temný jako les Everfree, jako všechno zlo, které se dralo na povrch, ale přesto Rai nějakým způsobem lákal. Vstala. Na konci místnosti bylo zrcadlo, lemované stejným křišťálem jako celá místnost. Pomalu Rai hypnotizovalo a měnilo její pohled na svět, až dokončilo své dílo a malá hloupá kobylka upadla do temnoty.

Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ice Wing Ice Wing | 16. října 2015 v 16:56 | Reagovat

Velmi skvele si opísala vzhľad Crystal Empire.
Zvedavosť sa nevypláca, hlavne v prípade Rai : D

2 Lea Lea | 16. října 2015 v 19:51 | Reagovat

To je tak boží! Moc hezky píšeš. KOnečně jsem pochopila, jak se tam Rai dostala. A Liu jsi popsala úžasně! Přesně takováhle je! :3

3 Starlightee Starlightee | Web | 20. října 2015 v 15:24 | Reagovat

Fuu, obávám se, že jsem nečetla minulý díl :C
No, alespoň teď mám hodně času na to, abych to napravila :3

4 Funnie Orange Funnie Orange | Web | 21. října 2015 v 15:24 | Reagovat

http://butterflybelle-mlp.blog.cz/1510/jsem-zpet ahoj, pokud si na mě ještě vzpomínáš, přečti si tento článek, prosím

5 Mico neprihlas. Mico neprihlas. | 26. října 2015 v 15:24 | Reagovat

Dúfam sa z nej nestane nejaký záporák :D Ale bolo by to zaujímavé...
Svelý diel, ale vlastne na to sme už všetci zvyknutý :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
:-) :*) :( :EFacehoof
:D :-* :P :rainbowdetermined2: o.O :rainbowderp:
:)) :) %D :'( :-O :-X
;) %-| :applejackunsure: :| -.-
:'((X( ;-) :raritystarry:
:fluttercry: :fluttershysad: :fluttershbad: :fluttershyouch: :-E
ApplecryScootangelUnsuresweetieDerpyderp1