Lea Holmes a Niky Watson na stopě 3. díl

5. listopadu 2015 v 21:44 | Niky |  Lea Holmes a Niky Watson
Takže je tu nový díl :D.
Doufám, že se bude líbit :).
Přeji příjemné čtení :).


,,Je tu ticho,´´ zašeptala Niky, když už se choulila v oddělení drahých šperků.
,,Pššt,´´ okřikla ji Lea a dál opatrně přejížděla baterkou ze strany na stranu.
,,Nemůžu uvěřit, že jsi se lekla pitomého taxíku,´´ zamrmlala Niky, která zatím probodávala pohledem protější stěnu, ,,To je nezkutečný,´´
,,Znělo to jako příšera!´´ bránila se Lea ,,Jako drak, rawwwwrrrrr,´´ předvedla ten zvuk, co měl připomínat dračí křik a podsvítila si baterkou obličej.
,,Nech toho,........´´ protočila očima Niky, ale pak zbledla, ,,L-l-leo?´´
,,A-a-ano?´´ zopakovala s úšklebkem detektivka.
,,Drak!´´ zaječela Niky a Lein křik ihned následoval. Schovala se pod spacák a klepala se. Vypadala přímo jako želatina. Niky se rozesmála a posvítila na ni baterkou ,,Apríl!´´
,,Určitě není! To říkáš jen proto, abych vylezla a ten drak mě mohl sežrat jako jednohubku!´´ bránila se Lea zubynehty. Niky jen protočila očima, to jí bylo podobné.
,,Nic tu není, vážně,´´ ujistila ji Watson a posvítila baterkou okolo. Nic. Nasvítila zase na Leu. Holmes už chtěla vylézt, ale v tom se ozvala z chodby vedle rána. A pak kroky a další rána. Niky ztuhla a naslouchala okolí, klepala se jí kolena a drkotaly zuby. Lea s výkřikem zalezla do svého spacáku.
,,Kdo to je?!´´ zavolala tlumeně a vykoukla úzkou škvírou mezi látkou, ,,Neschovávejte se! Mám psa!´´ vyhrožovala roztřeseně, ,,Niky štěkej!´´ vyzvala svou kolegyni, která si ji jen změřila pohledem. To nemůže myslet vážně. Ale myslela.
,,Nekřičte tady!´´ zamračil se postarší chlapík, který vyšel z pozarohu. Byl oblečený v tmavě modré uniformě a na hlavě se mu úhledně parádila služební čepice. V ruce držel baterku a druhou ruku měl položenou na vysílačce.
,,Niky trhej!´´ vypískla Lea, nepoznávajíc, že jde jen o nočního hlídače ve službě. Niky jen protočila očima, i když byla roztřesená a vyděšená, nebude tu štěkat a trhat jako čokl hlídající skládku.
,,Leo, je to jen hlídač,´´ ohlásila věcně.
,,Oh,´´ narovnala se Lea jako proutek a najednou její tvář byla vážná a podezřívavá. Prudce vstala a zamířila ke starému zaměstnanci muzea. Párkrát si ho pozorně přeměřila než spustila: ,,Co tu chcete?´´ zamračila se na chudáka pána, který toho měl už vážně dost.
,,Jsem noční hlídač, hlídám to tu,´´ vrátíl jí zamračený pohled.
,,Zajímavé, zajímavé,...´´ obcházela ho Lea. Kroužila nad ním jak sup nad mršinou.
,,Co po mně chcete?´´ pozvedl obočí, ,,Nemyslel jsem si, že když tu odsouhlasím čmuchaly přes noc, tak tu budu hned první podezřelý,´´ zamručel.
,,Nestalo se tu poslední dobou něco divného?´´ pípla Niky, zatímco Lea si pořád hrála na supa.
,,Ne, vlastně,...´´ zamyslel se hlídač, ,,Něco bych měl,... před několika dny se tu objevil nějaký člověk, vysoký asi stejně jako já, zřejmě žena,...´´ vzpomínal a škrábal se přitom pod služební čepicí, ,,Než jsem toho někoho stačil chytit, byla fuč, prostě zmizela,´´
,,Zajíííímavé,´´ protáhla pořád nedůvěřivě Lea, ,,Asi bychom se na to měly kouknout, co Niky?´´ otočila se na svou spoludetektivku. Niky jen přikývla a vymanila se z té hromady, kterou zatím stihly napáchat svou ulekaností. Oprášila si kalhoty a vyrazila za Leou.
,,Můžete nám říct, kde jste toho někoho potkal?´´ zeptala se profesionálně Lea.
,,Jistě, u toho podstavce, kde by měl být ten drahokam,´´ informoval je hlídač, ,,Najdete to rychle, je to tam tak pročmuchaný policií, že vrátit to do normálního stavu bude trvat věčnost,´´ zabrblal.
,,Dobře, děkujeme!´´ zavolala ještě spěšně Niky, když Lea nekontrolovatelně vyrazila chodbou pryč. Jen co zmizely z dohledu, hlídač jen zavrtěl hlavou a vrátil se ke své práci.

Ubíhaly vteřiny, minuty, desítky minut, než se konečně vymanily ze změdi chodeb a postranních uliček. Cestou narazili na mořské želvy, lva a model tyranosaura, ze kterého obě měly málem infarkt.
,,Hele, policejní páska,´´ povšimla si Niky a ukázala na zem. Lea jen kývla.
,,Jsme na místě činu,´´ rozhlédla se a nasála vzduch, ,,Smrdí to tu zločinem,´´
,,Vážně doufám, že to je zločin co cítím,´´ řekla Niky znechuceně, smrdělo to tu po zkažených vejcích a plísni. A bylo to všude. Nemohla uvěřit, že něco může až tak smrdět.
,,Notak, Niky, ber to pozitivně!´´ zazubila se Lea a začala přecházet sem a tam.
,,Jasně,... pozitivně,´´ povzdychla si a unaveně začala prohledávat místo činu. Sledovala jak Lea pobíhá sem a tam, lupou zkoumá každý kout, ale něčeho si nevšimla. Ve světle baterky se něco zalesklo. Niky k tomu přišla pomalu blíž a ohlédla se. Lea byla pořád zabraná do prohledávání podlahy. Watson si jen mírně povzdychla a sehla se pro neznámý předmět. Lžička? Pozvedla obočí,... to je přece...
,,Niky! Nic tu není, jdeme dál!´´ zavelela Lea a přetrhla Nikyino soustředění.

,,Jo, už jdu,´´ zavolala Niky a strčila si předmět do kapsy halhot.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ice Wing Ice Wing | 6. listopadu 2015 v 21:27 | Reagovat

Taxíky sú nebezpečné....vždy sa z toho vykľubú draci.
Krásne napísané ako vždy C:

2 Lea Lea | 8. listopadu 2015 v 21:48 | Reagovat

Úplně mě dostalo to "Niky trhej!" pořád z toho nemůžu :DD
Napsala jsi to vážně hezky ^^ Moc se těším na pokračování :3

3 Mico Grey Mico Grey | 13. listopadu 2015 v 18:38 | Reagovat

Vďaka za dalšiu časť :) Pobavila ma tá časť ako sa hrala na psa...neviem, to bolo proste dobré :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
:-) :*) :( :EFacehoof
:D :-* :P :rainbowdetermined2: o.O :rainbowderp:
:)) :) %D :'( :-O :-X
;) %-| :applejackunsure: :| -.-
:'((X( ;-) :raritystarry:
:fluttercry: :fluttershysad: :fluttershbad: :fluttershyouch: :-E
ApplecryScootangelUnsuresweetieDerpyderp1