Skryté obavy 10. díl

26. prosince 2015 v 13:05 | Niky |  Skryté obavy
Tak je tu další díl :).
Doufám, že si ho užijete :).
Přeji příjemné čtení :D.


Seschlou zemí se ozývalo klapání kopýtek putujících poníků, všude ve vzduchu byl prach a písek. White Rainbow unaveně kladla jedno kopýtko před druhé a mírně roztáhla křídla, aby se trochu protáhla. Za toto počínání však dostala jen nesouhlasný pohled Autumna. Raději křídla hned zatáhla.
,,Kdy tam budeme?´´ zeptal se Autumn svého přítele a stáhl si kapucu pláště. Whirl Wind se jen rozhlédl.
,,Za pár dní, tímhle tempem asi tak za den a půl, řekl bych,´´ uznal znalecky a trochu přidal do kroku.
,,Měli bychom si udělat přestávku,´´ zarazil ho Autumn, ,,Rainbow je unavená,´´ Touhle větou si vysloužil Rain vděčný pohled, ale jeho snahu stejně jako její naději zazdil nekompromisně Whirl.
,,Ne nemáme na přestávky čas, jestli má tak malou výdrž, může tu klidně zůstat a umřít, mojí vinnou to nebude,´´ propálil Rai pohledem a dal se do rychlého cvalu. Běhal až překvapivě rychle, ale co se dalo čekat. Díky svému nešťastnému postižení, nemohl utéct jinak než po zemi. White Rainbow uslyšela jak si Autumn hluboce povzdychl a vyrazil za parťákem. Mladé kobylce nezbývalo nic jiného, než běžet s nimi a doufat, že brzy budou muset zastavit.
Den pomalu končil a v malém táboru praskal malý ohýnek. Rai se unaveně schoulila do klubíčka a snažila se znovu zklidnit dech. Skoro bez přestávky běželi nebo klusali. Byla to určitě pomsta z Whirlovi strany. O tom nepochybovala a nějakým způsobem ji to zraňovalo. Proč jí to dělá? S povzdechem to nechala plavat než zaslechla z druhého konce tábora rozzlobené hlasy obou hřebců.
,,Mohla omdlít vyčerpáním!´´ zavrčel popuzeně Autumn a roztáhl výhružně svá velká i když trochu opelichaná křídla. Ve tváři Whirl Winda se objevil výraz čistého odporu a znechucení.
,,Díky mně jsme postoupili o hodně rychleji než jsme měli v plánu, pokud vím to je hlavní úkol,´´ řekl až strašidelně klidně, ale syčel jako podrážděný had, který se snaží ušknout. Pomalu poroztáhl svá znetvořená křídla a přikrčil se.
,,Náš úkol je dostat ji do tábora v pořádku,´´ připomněl podrážděně Autumn.
,,Tak ať roztáhne křídla a doletí si tam, když je podle tebe tak slabá a nedoběhne pár kilometrů,´´ odseknul Whirl a posadil se, jakoby pro něj rozhovor dávno skončil.
,,Otrávila by se, moc dobře víš kolik jedu je v mracích,´´ střelil Autumn pohledem na nebe a pak zase na svého společníka, ,,Jen proto, že ty nemůž-,...´´ začal, ale Whirl ho nenechal domluvit. Jedním pohybem ho srazil surově k zemi a postavil se nad něj. Křídla doširoka roztažené a výhružně vrčel.
,,Drž laskavě tu svou chytráckou hubu, to, že ta děvka může létat mi je jedno, je mi i jedno jestli chcípne, je mi jedno i to, že bych ji musel zabít sám,´´ prohlížel si Autumna, než z něj slezl a vydal se k odchodu, ,,Buď tak laskavý a pohlídej oheň, jdu na obhlídku,´´ zavrčel a zmizel ve tmě. Autumn hleděl na odcházejícího hřebce stejně zmateně, jako se Rai cítila.
Cítila jak jí z očí vytékají slané slzy. Zabil by ji? Myslela si, že ho zná, že je to poník, kterého znávala. Byl to vážně on? Nemohl by být. Nečekala ani vteřinu a rychle se zvedla na unavené nohy. Bez váhání vzlétla a při zemi zamířila co nejrychleji pryč. Musela se odtamtud dostat a moc dobře věděla, že kdyby běžela, dohnali by ji. Ve vzduchu nemají šanci. Otřela si oči a rozhlédla se, ani nepostřehla kam letěla. Opatrně přistála. Všude kolem jsou stromy, že by zbytky lesa? Opatrně našlapovala pustou půdou pokrytou prachem. Něco se jí tu nelíbilo. Měla by ulětět pryč, ale nevěděla, jestli by další rychlý vlet zvládla, kdyby musela. Už teď byla slabá jako seschlé stéblo trávy. V tu chvíli něco po její levé straně zavrčelo a kov zaskřípal o kov. Krev jí stuhla v žilách, co je to? Prohlížela si světle modré oči v přítmí křoví, ve kterém se stvoření skrývalo. V temném měsíčním světle se bělmo lesklo jako porcelán a kov se nebezpečně blyštil. Probudilo jí až zapraskání větviček. Otočila se a jako blesk se rozeběhla mezi stromy. Slyšela za sebou skřípaní kovu o všudypřítomné kameny, které se pořád přibližovalo. Unavená kopýtka se jí snažila poslouchat, ale pořád zakopávala a podlamovala se jí kolena. V koutku mysli vyslala modlidbu k nebesům, aby utekla a mohla se vrátit domů, ale to už do ní to něco narazilo a ostrými tesáky se jí zakouslo do krku. Drápy se jí zaryly do bílé srsti, teď už poskvrněné krví. Zvrátila oči v sloup s myšlenkou, že to je její konec. Než však úplně odpadla do temnot, stisk zubů povolil.

Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mico Grey Mico Grey | 28. prosince 2015 v 15:26 | Reagovat

Run Rai, run!
Tá je teda rebel, ale čakala som že to spraví :D
Inak to by som od Whirla nečakala ....
Teším sa na dalšie zvraty v deji :)

2 Ice Wing Ice Wing | 31. prosince 2015 v 11:16 | Reagovat

Ten pocit keď napriek všetkému mám Whirla rada : D Aj keď môže byť menej nepríjemný.
Běž Rai Forest, běž!
Chcem vedieť čo do nej zarylo tesáky a drápy.

3 Lea Lea | 2. ledna 2016 v 22:36 | Reagovat

Já vím, co do ní zazylo tesáky a drápy c:< Hue hue hue hue
To je tak rkásně napsané, jejejejejjj Rai to zvládne, hrozně jí věřím :D Whirl je docela nemilosrdný, běžet několik kiláků.. já bych byla down :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
:-) :*) :( :EFacehoof
:D :-* :P :rainbowdetermined2: o.O :rainbowderp:
:)) :) %D :'( :-O :-X
;) %-| :applejackunsure: :| -.-
:'((X( ;-) :raritystarry:
:fluttercry: :fluttershysad: :fluttershbad: :fluttershyouch: :-E
ApplecryScootangelUnsuresweetieDerpyderp1